Mezoterapia mikroigłowa
Strona główna

Mezoterapia mikroigłowa

w leczeniu wypadania włosów (łysienie androgenowe) profilakycznie przeciwzmarszczkowo

Mezoterapia mikroigłowa jest metodą od lat wykorzystywaną w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo (twarz, skóra owłosiona głowy, dekolt, szyja). Ból podczas wstrzyknięć jest niewielki, można go wyeliminować poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego, np. kremu Emla. W miejscu nakłuć bezpośrednio po zabiegu występuje rumień, obrzęk, zasinienie, drobne pęcherzyki, strupki. Reakcje skórne znikają po kilku godzinach lub dniach. Mezoterapia wymaga kilku wizyt w gabinecie lekarskim - minimum 4-6 zabiegów co 1-2 tygodnie, ale efekty są widoczne już po jednym zabiegu. Efekty mezoterapii są długotrwałe.

O zabiegu

Zabieg polega na wprowadzaniu za pomocą małych, cienkich igieł specjalnych koktajli odżywczych, bogatych w składniki aktywne m.in. biotynę, kwas hialuronowy, minoksidyl, kortykosteroidy. Najlepsze efekty daje seria 4-8 zabiegów wykonywanych w odstępach 7-14 dni.

Wskazania

 • odmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu
 • rozjaśnianie skóry dłoni, szyi
 • poprawa napięcia, ujędrnianie skóry twarzy, szyi dekoltu
 • odmładzanie skóry dłoni
 • leczenie rozstępów, celulitis, keloidów
 • leczenie i profilaktyka wypadania włosów

Przeciwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • opryszczka
 • zmiany ropne
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • stany zapalne na skórze

Przebieg zabiegu

Zabieg charakteryzuje się niewielka bolesnością. Na 30-60 min przed zabiegiem stosuje się krem EMLA. Zabieg wykonuje się metodą mikronakłuć śród- lub podskórnych. W zależności od potrzeb pacjenta do zabiegów wykorzystuje się preparaty witaminowe, zawierające m.in. aminokwasy, kofeinę lub kwas hialuronowy.

Efekty po zabiegu

Efekty terapii sa widoczne po wykonaniu serii zabiegów (od 4 do 8).

Ich liczba jest ustalana indywidualnie.

Zalecenia po zabiegu

fotoprotekcja

Face Roller System

Face Roller System jest to urządzenie do mikronakłuwania skóry (mikroskopijnych nakłuć), stymulujących fibroblastry do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Jest zamknięty w sterylnym opakowaniu, co daje pełną higienę podczas zabiegu. Mikronakłucia tworzą kanały, przez które głębiej i aktywniej wnikają składniki aktywne zawarte w specjalnych koktajlach aplikowanych podczas zabiegu, zawierających m.in. 5% kwas hialuronowy, roślinne komórki macierzyste, kompleksy peptydowe. Mikronakłucia znacząco pobudzają procesy odnowy skóry. Regularne stosowanie zabiegów ma działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, napinające i wzmacniające strukturę skóry, zwiększa grubość skóry o 8%. Redukuje blizny i wspomaga walkę z przebarwieniami, poprawia koloryt skóry. Daje porównywalne efekty do zabiegów laserowych, nie dając przy tym prawie żadnych skutków ubocznych.

Zabiegi mezoterapii

Dr Cyj Hair Filler

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.

Dermaheal

Dermaheal HL to produkt do mezoterapii igłowej, w skład którego wchodzi 56 aktywnych składników. Unikalny zestaw komponentów, bogaty w odpowiednio dobrane peptydy, działa stymulująco i odżywczo na komórki skóry głowy - wzmacnia i odbudowuje cebulki włosowe, co w efekcie doprowadza do zatrzymania procesu wypadania włosów, a następnie do odzyskania przez nie gęstości i zdrowego blasku.

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg polega na wstrzykiwaniu osocza, które uzyskuje się uprzednio od pacjenta poprzez pobranie krwi i odwirowanie w specjalnej wirówce.